تبلیغات
man o in - چندشماره پیامک ضروری که باید بدانید
پنجشنبه 1391/04/29

چندشماره پیامک ضروری که باید بدانید

   نوشته شده توسط: Ice Boy    نوع مطلب :دانستنیها ،

شاید برای شما هم پیش آمده كه در مكانی باشید و امكان مكالمه با نهاد و یا سازمان مربوطه را برای ارائه درخواست شكایت و یا بیان مشكلات و یا آگاهی از اطلاعات ضروری نداشته باشید. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، شركت مخابرات ایران امكانی را برای تعدادی از سازمان‌های خدمات‌رسان به مردم فراهم كرده است تا برای برطرف شدن برخی مشكلات شهری به شماره‌های مشخص شده به این نهادها پیامك ارسال و اطلاعات مربوطه را دریافت كنند. 

مشتركان می‌توانند برای درخواست رسیدگی به مشکلات شهری (شهرداری) به شماره تلفن ۳۰۰۰۱۳۷ پیامك ارسال كنند.
همچنین مشتركان خواستار رهگیری نامه پستی می‌توانند ابتدا حرف R و بعد شماره روی رسید پستی را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال كنند. 

اطلاعات پرواز با ارسال پیامك فرمت filight – cod به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ و همچنین نرخ ارزهای رایج با فرمت currency-name به شماره ۲۰۰۰۴۴۴ قابل دریافت هستند. 

اطلاع‌رسانی تخلف تاکسی در صورتی كه شماره پلاک ماشین به شماره ۳۰۰۰۴۲۴۶ ارسال شود، امكان‌پذیر است.
همچنین اخذ خلافی ماشین با ارسال عدد عمودی کنار کارت ماشین به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ ممكن می‌شود و برای استعلام کارت سوخت می‌توان عدد عمودی کنار کارت ماشین را به شماره ۳۰۰۰۵۰۵۰ ارسال كرد. 

مشتركان برای اطلاع از اوقات شرعی نیز می‌توانند به شماره ۲۰۰۰۹۱۶ پیامك ارسال كرده و از اوقات شرعی باخبر شوند. 

برای دریافت اطلاعات هوا، پیش‌شماره شهر مورد نظر را بدون وارد كردن صفر به شماره ۱۰۰۰۳۰۵ ارسال كرده و از اطلاعات آن باخبر شوید.

اگر می‌خواهید درباره بازی، سرگرمی و مکان‌های دیدنی اطلاعات دریافت كنید، برای اطلاع از مكان‌های دیدنی هر شهر به شماره ۱۰۰۰۳۹۴، و مسافت بین شهرها ۱۰۰۰۳۹۶، آخرین بازی‌های کامپیوتری ۱۰۰۰۴۰۰ و جدیدترین نرم‌افزارها به شماره ۱۰۰۰۴۰۱ پیامك ارسال كنید.

همچنین درصورت نیاز به اطلاع از ساعت کشورها باید نام کشور را به شماره ۱۰۰۰۳۹۲ ارسال كنید.